w

Motywacja do zdrowego odżywiania jest kwestią indywidualną.

Ludzie powinni przestrzegać w życiu dwóch bardzo prostych zasad, a mianowicie jeść zdrowo i racjonalnie, dzięki czemu nie będą oni musieli zmagać się z nadwagą oraz uprawiać aktywność fizyczną, która odpowiada za lepsze samopoczucie, pobudzanie krążenia i po prostu na bycie szczęśliwszym. Nie ma jednej reguły odnośnie motywowania ludzi, gdyż znacznie łatwiej jest udać się na trening osobie samotnej, albo będącej w związku niżeli matce zajmującej się trójką dzieci, do tego sprawującej opiekę nad domem i jeszcze pracującą zawodowo. Motywacja jest ściśle związana z nagrodą, można więc w ten właśnie sposób zmotywować samego siebie, a także własną rodzinę do rozpoczęcia zdrowego odżywiania.

Nagrody nie muszą być bardzo kosztowne, a pieniądze (co może zaskoczyć wielu) znajdą się na tego typu rozrywki przez ograniczenie słodyczy, niezdrowych przekąsek oraz gazowanych napojów oraz soków. Jeśli u kogoś pojawiają się problemy z impotencją to należy również zweryfikować swoją dietę, to z reguły na początku pomaga wyeliminować problem i nie wymaga stosowania leku kamagra. Nagrodą za wytrwanie bez słodkości przez miesiąc, albo za zjadanie dziennie pięciu posiłków lub rozpoczęcie biegania może być związane z zakupem nowego ubrania bądź wyjściem do kina, na obiad z rodziną czy też wiele innych przyjemności, które sprawią, że łatwiej będzie przede wszystkim w pierwszej fazie odchudzania/zdrowego odżywiania. Wiele osób osiąga motywację przez przymus.

Tego jednakże nie życzymy nikomu, jednakże czasem stan zdrowia zmusza osobę zmagającą się z otyłością do restrykcyjnej zmiany diety oraz stylu życia. Wiele chorób, a czasem nawet może chodzić o pracę wymagają szczupłej oraz wysportowanej sylwetki. Ma to duże znaczenie przede wszystkim w pracy, gdzie pracownicy mają kontakt z klientami, gdyż szefostwo przywiązuje dużą wagę do wyglądu, a czasem nawet wspomaga finansowo karnety na siłownią czy inne formy aktywności fizycznej. Należy jednak przede wszystkim znaleźć motywację we wnętrzu samego siebie, gdyż zdrowe odżywianie przyniesie wiele pozytywnych skutków w życiu prywatnym, zawodowym i kto wie jeszcze jakie zmiany czyhają na zdrowszą, szczuplejszą i co za tym idzie szczęśliwszą osobą.

Napisane przez Iza Makowska

Jak zapewnić sobie dobrą motywację do odchudzania?

Odchudzanie bez białego pieczywa – tak czy nie?